top of page

הוציאו את הפנקסים: כמה כסף נהוג לתת בחתונה

מעבר לבחירת הבגדים ושריון של בייביסיטר מספיק זמן מראש, אחד ההיבטים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון לפני כל חתונה נוגע לסכום הכסף אותו נעניק לזוג. מדובר על שאלה ותיקה למדי, שיכולה להעסיק רבים מאתנו שיחפשו אחר האיזון שבין הענקת סכום הולם לבין שמירה על צניעות מסוימת ובעיקר ענווה. ועוד לפני שנצלול לעומק הסכומים השונים, חשוב לנו להבהיר דבר אחד, והוא שאין באמת סכום כסף חד משמעי אותו נהוג לתת בחתונה. כל מקרה לגופו, ובינינו – אם אתם יודעים כמה תוכלו ותרצו להעניק לפי תחושת בטן מסוימת, סביר להניח שכדאי לכם ללכת איתה.


כמה כסף לתת בחתונה?

אז איזה שיקולים צריך לקחת בחשבון לפני בחירת הסכום?


היכרות עם המתחתנים


נסו להבין את אופי הקשר שלך עם בני הזוג. חברים קרובים או בני משפחה עשויים לצפות למתנה משמעותית יותר, בהשוואה לחברים מהלימודים או קרובי משפחה רחוקים למשל. נסו להתאים את סכום המתנה כך שישקף את הקשר שלכם ובעיקר את משמעות האירוע עברכם.


מצב פיננסי


האם אתם סטודנטים או חיילים? משפחה עם שני ילדים או חמישה? והאם בכלל יש לכם כסף להעניק? חשוב מאוד להעריך את המצב הפיננסי שלכם לפני נעיצת הסכום. ולמרות שהפיתוי גדול וכולנו רוצים להעניק מתנה ענקית, חשוב מאוד לא לחרוג מגבולות הגזרה הפיננסיים. ובנינו, החברים והמשפחה שלכם ידעו להעריך כל מתנה, גם אם נדמה לכם שהסכום שהענקתם נמוך מדי.


מיקום החתונה


כל אזרח במדינת ישראל ידע להעיד שאירוע במרכז יעלה הרבה יותר מאירוע בצפון או בדרום. עלויות השכירות, הארנונה וחומרי הגלם שונות בין המרכז לפריפריה, וכך גם תג המחיר הסופי של האירוע. לכן, אם הוזמנתם לחתונה בתל אביב, ראשון לציון או ירושלים, תצטרכו להעניק במתנה סכום טיפה יותר משמעותי מזה שתתנו בבית שאן או באר שבע.


מתנות לבני משפחה: להעניק ביד רחבה ואוהבת


טוב, זה אולי הגביע הקדוש של המתנות. כשאנחנו ניגשים להעניק שי לבני משפחה, ובמיוחד עבור אלה שנמצאים בקרבה ראשונה כמו ילדים, אחים והורים, נהוג לפנק מכל הלב. הסכום נע בדרך כלל בטווח של 900 ועד 2000 ₪, אבל באמת שהשמיים הם הגבול. המתנה שתעניקו חייבת להיות כמה שיותר גדולה ומרגשת, וסכום משמעותי יהיה להפתעה נהדרת עבור הזוג.


מתנות לחברים: לחגוג שנים של הכרות עמוקה


זה נכון שיש רמות משתנות של קרבה לחברים, אך חבר טוב הוא כזה שתדעו לציין את שמו מבלי לחשוב יותר מדי. לכן, חשוב מאוד לקחת בחשבון את גבוה הסכום שתעניקו לו בחתונה. ובעוד שהוא עשוי להשתנות בהתאם לנסיבות מגוונות כמו אופי הקשר, אורך ההיכרות והחיבור האישי, הטווח המקובל בדרך כלל נע בין 800 ל-1500 ש"ח. זכרו שחבר טוב וקרוב, שנמצא שם עבורכם לאורך שנים, יצפה למתנה שוברת שגרה שתסמל את עומק הקשר שלכם.


מתנות לחברים לעבודה: לפנק את אלה שרוב היום נמצאים לצידכם


ואם עד עכשיו עסקנו בדמויות מפתח משגרת היום יום של רבים מאתנו, איך אפשר שלא להזכיר את הקולגות מהעבודה. זה נכון שהם לא מצפים מכם לשי כמו שהם יקבלו מהחברים הקרובים והמשפחה, אך עדיין יש להעניק להם את הסכום הנכון. הטווח המקובל למתנות מסוג זה נע בדרך כלל בין 300 ל-500 ש"ח, והוא משקף מחווה צנועה אך משמעותית של חיבה ואהבה.


גלריה 279 נחשב לאחד מאולמות האירועים האיכותיים והמפורסמים בצפון הארץ. אם מעניין אתכם לגלות עוד על הזווית שלנו לתחום ולהכיר מקרוב את הניסיון שלנו בכל הנוגע להפקת אירועים וחתונות, אנחנו מזמינים אתכם בחום ליצור קשר עוד היום!


Comments


bottom of page